Vánoční sbírka 2015 - výsledek Tisk Email

Od 30. listopadu do 18. prosince 2015 probíhala v Třebíči tradiční vánoční sbírka pro třebíčský útulek. Přestože v tisku několikrát zazněla informace, že se sbírka konat nebude, rádi bychom Vás v tomto článku seznámili s jejím výsledkem :) Tento, v pořadí již osmý, ročník byl však jiný, než sedm předcházejících.

 

V dřívějších letech jsme potřebovali pro útulek zajistit velké množství krmiva, které nám pomáhalo nakrmit zvířata v útulku, o která nebylo tamním provozovatelem postaráno. Díky štědrosti lidí jsme tak pro útulek zajišťovali krmivo na dlouhé časové období a z finančních darů a peněz od našich sponzorů pořizovali do útulku vše potřebné v průběhu celého roku (resp. v průběhu mnoha let!).

 

V létě 2015 však konečně "spadla klec" a problematiku útulku bylo nuceno převzít Město Třebíč. Zvířátkům byl nastolen krmný režim, a protože město má na financování těchto potřeb vyčleněny prostředky z rozpočtu, nebylo primárním cílem letošní sbírky nastřádat až takový objem krmiva, jako spíše přilepšit pejskům a kočičkám. Z toho důvodu jsme žádali pouze o vyjmenovanou skladbu darů s důrazem na konzervy, pamlsky, vitamínové doplňky, hračky a textil v podobě dek, peřin apod.

 

S radostí můžeme konstatovat, že se podařilo tuto informaci dobře rozšířit mezi veřejnost a dary v letošní sbírce byly převážně opravdu ty, o které jsme žádali. Rádi bychom také moc poděkovali za kvalitní skladbu krmiva, kterou jste pejskům a kočičkám do útulku věnovali.

 

V pátek 18. 12. jsme vše přepočítali, posváželi, roztřídili, uskladnili a tady už je onen krásný výsledek sbírky, která se "nekonala" :)

     
granule pro psy80,0kg  
granule pro kočky15,0kg  
konzervy pro psy356,6kg336ks
konzervy pro kočky61,9kg162ks
kapsičky/paštičky pro psy36,9kg261ks
kapsičky/paštičky pro kočky32,6kg353ks
rýže34kg34ks
vločky3kg6ks
těstoviny10,5kg21ks
piškoty38,2kg185balíčků
 668,7kg  
     
Ostatní    
pamlsky pro psi 145 balíčků větších i menších (tyčinky, kostičky apod.)
pamlsky pro kočky 15 balíčků
hračka pro psa 29  
hračka pro kočku 2  
obojek 1  
vodítko 3  
stelivo 10 litrů 2  
pelíšek 1  
textil (deky, povlečení, ručníky atd.) 16 velkých, plných tašek
LÉČIVA    
Arpalit Deo 1  
Antiparazitní obojek 2  
Ostropestřcový olej 500 ml 6  
Pangamin 1  
Malpicoll 1  
Drontal Plus 2  
Ušní kapky 1  
     
a MNOHO dalších věcí a krmiva, které bylo nanošeno přímo do útulku!

 

 

Vaší pomoci si velmi vážíme, proto bychom rádi na tomto místě poděkovali.

Největší poděkování patří Vám – lidem, kteří ani v předvánočním shonu nemyslíte pouze na sebe, ale vzpomenete si na opuštěná zvířátka v útulku a hlavně – tuto myšlenku také doložíte činem. Největší upřímné poděkování tak směřujeme právě Vám!

Děkujeme také dětem ze ZŠ Horka Domky (www.zsvaclav.cz) a paní učitelce Dokulilové za organizaci sbírky ve škole!

Sbírku pořádáme každoročně bez jakýchkoli finančních nákladů, a to jen díky našim partnerům, kteří nám dlouhé roky pomáhají a stojí při nás. I jim patří naše upřímné poděkování! 

  • Městská knihovna Třebíč (www.knihovnatr.cz) - vstřícná paní ředitelka, která nám s důvěrou každoročně propůjčuje prostory knihoven a zaměstnanci, kteří nám se sbírkou ochotně pomáhají.
  • Efi dsgn – Filip Vávra, grafik, který od počátku našeho fungování nezištně připravuje veškeré grafiky.
  • Symbol Graphics (www.reklama-trebic.cz) – Jan Peka, člověk, který nám od začátku naší činnosti ochotně a zdarma tiskne veškeré materiály.
  • Relative (www.relativedesign.cz) – reklamní agentura, která pro nás bezplatně vylepuje plakáty po celé Třebíči.
  • Top vizitky (www.topvizitky.cz) – které při nás stojí od prvního ročníku sbírky a našim dárcům každý rok zdrama připravují velké množství krásných kapesních kalendáříků.
  • Horácké noviny (www.horacke-noviny.com) – mediální partner, který o naší sbírce každoročně informuje veřejnost.

 

V osmém ročníku sbírky jsme vybrali cca polovinu krmiva oproti ročníkům předešlým. Bylo však vybráno účelně přesně to, co je do útulku aktuálně potřeba a skladba krmiva byla velmi kvalitní. Přilepšili jsme společně opuštěným pejskům i kočičkám a smysl sbírky tak zůstal, i přes nově nastolené podmínky v útulku, naplněn. DĚKUJEME, ŽE NÁM I NADÁLE POMÁHÁTE POMÁHAT! 

 

 
, Created by JP Computer, powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting