Malé ohlédnutí za sobotní procházkou Tisk Email

 

V sobotu, 21. 5. 2011, se uskutečnil historicky druhý pochod třebíčského útulku. Pejsci se na pochod důkladně připravovali (česali) již od čtvrtku, dárečky pro účastníky chystaly děti ze ZŠ Týnská, z MŠ Benešova, MŠ U Obůrky a Domovu pro seniory na Manž. Curierových již od pondělí, ani počasí nezhatilo plán na hromadnou procházku, a tak jsme v sobotu ráno s očekáváním doufali, že dorazí i nějací ti návštěvníci :)

 

Stalo se, a tak po úvodní evidenci a veterinární přejímce vyrazilo na procházku celkem 21 pejsků z útulku a další – bývalí útulkáčci, kteří se nám přišli ukázat s novými páníčky.

 

Trasa pochodu byla i letos rozdělena na dvě etapy. Krátká procházka, které se účastnili staří pejsci nebo ti, se zdravotními problémy, vedla zámeckým parkem a Podzámeckou nivou. Druhá trasa, v délce cca 7 km, vedla až do Libušina údolí a její neúnavní účastníci si ji ještě dobrovolně prodloužili.

 

Počasí nám přálo víc než bylo třeba, a tak se s blížícím polednem přihnala zpět do útulku celá – teď již uřícená - výprava. Víme, jakou rychlostí umí pejsci z útulku, kteří se na procházku dostanou jen nepravidelně, zdolávat trasu, a tak bylo předem jasné, že ani velmi skromné občerstvení nezůstane bez povšimnutí.

 

Každému, kdo se procházky zúčastnil, byl na památku vystaven účastnický list a předán symbolický dáreček.

 

Pejsci se vrátili zpět do svých kotců, krátce poté „poobědvali“ a do pozdního odpoledne se útulkem neslo nevídané ticho a klid. Celý útulek spokojeně usnul…

 

Věříme, že procházka udělala radost nejen pejskům, kterým jsme zpestřili alespoň jedno dopoledne, ale i nám - zúčatněným, které akce pohladila po duši. Děkujeme všem, kdo jste se procházky zúčastnili, že jste si našli čas, ale hlavně, že Vám nejsou osudy opuštěných zvířat v útulku lhostejné! Děkujeme za Váš zájem i milé ohlasy na procházku!

 

A pro ty z Vás, kdo jste se zúčastnit nemohli, přinášíme alespoň malé foto-ohlédnutí zde. Videoreportáž můžete zhlédnout zde.

 
, Created by JP Computer, powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting