Poděkování za sobotní "brigádu" PDF Tisk Email

 

Na sobotu, 30.10., jsme si před 14ti dny dovolili vyzvat dobrovolníky s prosbou o pomoc při opravě starých psích boud. Cílem této neplacené brigády nebylo nic prostšího než oprava boud, které již značně dosluhují, ale ve kterých pejsci z útulku musí přečkat další zimu. Naší snahou bylo, v rámci dostupných možností, pejskům boudy vyspravit, aby se jim nevlídné zimní počasí alespoň o trošku lépe snášelo. Jsou to snad oni, kdo svojí vinou skončili v útulku? Ne! Jsou to ale oni, kdo doplácí na bezmeznou lidskou hloupost, nezodpovědnost a krutost...

 

Přestože byl již pátek odpoledne a počet nahlášených "brigádníků" čítal 4 osoby, věřili jsme, že se přece jen v sobotu ještě někdo dostaví... Dostavil, a tak jsme se v celkovém počtu osmi osob (4 muži, 4 ženy) pustili do práce. Úkol to byl nelehký, neboť po odtažení boudy následovalo zpravidla sesypání se zadní strany a celé podlahy. Všechna ztrouchnivělá prkna byla odstraněna, nahrazena novými, zatlučeny štěrbiny a díry, boudy zpevněny, zaizolovány, zatepleny a potaženy linem.  Za účasti přihlížejících pejsků byla nejnutnější práce na třech velkých boudách po 6ti  hodinách hotova, setmělo se a my jsme si mohli jen s prima pocitem říci "A je to!" :)

 

Kvůli pracovnímu vytížení jsme Vám tentokrát nestihli pořídit ani fotodokumentaci boud před a po, ale garantujeme Vám, že rozdíl to byl úžasný! Bohužel jsou boudy v tak otřesném stavu, že z cca 25, které se v útulku nachází, jsme zvládli opravit jen tři nejhorší. Výzva tedy i nadále zůstává v platnosti...

 

Rádi bychom touto cestou ještě jednou moc poděkovali těm, kteří se této nepopulární akce zúčastnili! Plně vědomi si toho, že v dnešní uspěchané době "ani kuře zadarmo nehrabe" si Vaší pomoci nesmírně vážíme a jsme vděčni za to, že jsou mezi lidmi stále takoví, jako jste Vy! Nelhostejní.

 

Kromě poděkování všem brigádníkům nemůžeme opomenout dárce, kteří nám na základě zhlédnuté výzvy darovali nové psí boudy v nemalých finančních hodnotách. Jednu takovou boudu jsme obdrželi 22.10. (viz. Aktuality).

Velké poděkování směřujeme také panu Brožinovi do Bučovic, který nám, s nebývalou ochotou, vyrobil a v pátek odeslal další novou, velkou, zateplenou boudu, na kterou se již od včerejška nedočkavě těší pejsek Pedro.  Rádi bychom byli nápomocni alespoň doporučením. Ti z Vás,  kteří sháníte spolehlivého výrobce kvalitních psích boud, se určitě nezapomeňte podívat na stránky pana Brožiny www.psibouda.cz.

 

Součástí našeho hlavičkového papíru je citát britského politika a filozofa Edmunda Burke, který už kdysi v 18. století řekl, že "Všechno, co je potřeba, aby Zlo bylo úšpěšné je, aby slušný lidský tvor nic nedělal". 

Děkujeme Vám, kteří "děláte"!

 
, Created by JP Computer, powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting