Den otevřených dveří - reportáž Tisk Email

V sobotu, 2.10.2010, se u příležitosti Mezinárodního dne zvířat uskutečnil v třebíčském útulku Den otevřených dveří. Cílem akce bylo strávit společné odpoledne se zvířaty a ukázat návštěvníkům, že útulek není jen pletivem uzavřená komunita, ale místo, kde je možné najít prima psího nebo kočičího kamaráda.

 

V programu, jehož moderace se ochotně ujal moderátor Kiss Hády Dušan Binka, jsme viděli účinkovat i pejsky původem z útulku, kteří jsou živým důkazem toho, že pod správným vedením se i z "obyčejného voříška" může stát pes, kterému by leckteré čistokrevné plemeno mohlo jen s úžasem tiše závidět.

 

Jako první vystoupila v programu Petra Březinová se svým pejskem Arnoštem (kříženec německého ovčáka malinois). Společně nám předvedli prvky dogdancingu, ale především nás ohromili absolutní disciplínou, poslušností a nadšením Arnošta. Viděli jsme "taneční" prvky, které by se ani mnozí z nás nedokázali naučit a které Arnošt zvládá bravurně s naprostou samozřejmostí.

Po krátké přestávce přišla na řadu šampiónka na slovo vzatá - fenečka Majda, původem z útulku. Majda má za sebou, díky skvělému vedení své majitelky Pavly Dohnalové, mnoho sportovních agility úspěchů, z nichž největším je 3. místo na Mistrovství České republiky v kategorii veteránů. O Majdě jsme již informovali dříve ve článku Šikulky z útulku, ke kterému se můžete vrátit zde. Šikovnost pejsků v agility nám Pavla Dohnalová však nepředvedla pouze s Majdou, ale také s fenečkou Alenkou (bearded kolie), která za Majdou v tomto umu nikterak "nepokulhávala".


Slovo "nepokulhávat" se však zcela vylučuje ve spojitosti s foxteriérkou Nessi, která nám kromě agility předvedla typickou povahu foxteriéra. Živel, který chvíli nepostojí, neúnavný aportér a "torpédo" na slovo vzaté, které dle majitelky Jany Konečné, na dotaz moderátora, funguje na "přírodní baterie". Jana Konečná se věnuje agility a kynologii přibližně šest let a působí jako vedoucí výcviku AK Třebíč. Je majitelkou nejen Nessi, ale také fenečky Tiny, což je další agility šampiónka z útulku. Přesvědčili jsme se i o tom, že agility je zábavou nejen pro dospělé, ale i pro děti předškolního věku. Agility si s pejsky - profesionály mohli vyzkoušeli i diváci.


Programu přihlíželi lidé ...

 ... ale jak bylo cílem akce, nejen lidé!

Potěšila nás návštěva známých tváří ...

 


Shlédli jsme ukázku canisterapie a ani na vteřinu při tom nezapochybovali o pozitivním působení zvířat, a to nejen na lidskou psychiku. 

To už ale schylovalo k nepředvídané situaci, zranění figuranta, který měl sloužit jako "návnada" pro bulteriéra Arga. Nezbylo nic jiného, než sehnat dobrovolníka z řad diváků. Pravda, bylo jich poskrovnu. Nakonec se přece jen nedobrovolně našel dobrovolník Ondra, který se role "návnady" zhostil na výbornou. Proškolen původním figurantem ...poslední rozpačitý úsměv ...

... a jasný vítěz souboje Argo! Argo, pod vedením a skvělou výchovou svého majitele Josefa Číže, je ukázkovým příkladem toho, že pes je pouze obrazem svého pána. Medializované bojové plemeno, zároveň však neskutečný mazel, přitom na slovo poslušný Argo, který se svým pánem pravidelně navštěvuje s ukázkami výcviku dětské letní tábory, školy, ale i školky.


 Tak přesně takto vypadá bojové plemeno psa! Ovšem v rukou správného majitele!

Následovalo vyhlášení soutěže o nejkrásnější obrázek pejska nebo kočičky, jejíž vítězkou se stala Lucinka Kočí, která byla odměněna plyšovým pejskem. Ani ostatní soutěžící nepřišli zkrátka a každému byla udělena cena útěchy. Na Lucinčin vítězný obrázek se můžete těšit v nejbližších dnech na titulní stránce webu, jak bylo našim "kreslířům" slibováno.

 

Akce se zdárně uchýlila ke svému konci. Jsme moc rádi, že jste do útulku i přes chladné počasí zavítali a pevně věříme, že se vám náš skromný program líbil. Jsme velmi pyšní také na ekonomiku akce, kdy vynaložené náklady činily 0,- Kč a akce přinesla zisk, krásných 1.171,- Kč a potřebné dárky v podobě krmiva.

Závěrem, avšak v neposlední řadě, bychom rádi poděkovali všem výše jmenovaným účinkujícím a těm, díky kterým byla akce zrealizována s nulovými náklady. Velké poděkování také vám, kteří jste si udělali čas, přišli a svou přítomností nás ujistili v přesvědčení, že žádná snaha není vynakládána zbytečně...

DĚKUJEME!

Videoreportáž ze sobotního odpoledne je ke shlédnutí zde.

Na více fotografií z akce se můžete podívat zde a také zde .

 
, Created by JP Computer, powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting